четвер, 11 грудня 2014 р.

Сова - плетена гачком іграшка

 Якось, декілька років тому,  біля свого будинку ми знайшли двох совенят, які  ще не вміли літати. Випали із гнізда. Аби врятувати птахів, забрали їх додому. Спочатку вони були дуже нажахані, мляві, та поступово призвичаїлись і в комірчині, в якій  оселилися, потихеньку почали вбиватися в пір'я. Мишей і комах ми не мали для неочікуваних гостей, тож годували їх  м'ясним фаршем, який купували в магазині.  Совенят назвали Савою і Сарою. Коли птахи трохи підросли, то віднесли їх на ганок і посадили якомога вище на розлогі гілки старої тополі, що росте біля хати, а коли стемніло - птахи піднялись і полетіли. Відтоді ми їх ніколи не бачили, та вечорами частенько чуємо, як голосно і трохи тривожно пугають сови на ялинах, що ростуть недалеко від нашої хати: пу-гу, пу-гу-гу-у-у. Не знаю, можливо, то наші Сара з Савою нагадують  нам так про себе, а може, то інші птахи пугають, та у сов я відтоді закохалась. За їхню загадковість, якусь потойбічну містичність. Здається, ніби ці птахи бачать те задзеркалля всесвіту, яке недоступне всім іншим живим істотам. Тому і в моїх працях частенько  з'являється сова як об'єкт творчості.
    Ось і цього разу мій вибір впав на сов. Плетена гачком сова - мила м'яка іграшка, яку можна використати як подарунок чи новорічну прикрасу на ялинку. Отже, для роботи нам потрібні різнокольорові яскраві нитки, гачок, голка, для прикрашання можна взяти також намистини.
   



 Спочатку в'яжемо коло потрібного діаметру, а починаємо із ланцюга  повітряних петель, який з'єднуємо в коло, об'єднавши початок і кінець ланцюга петлею без накиду. Усі наступні ряди в'яжемо по колу, прибавляючи у кожному ряду  певну кількість петель до тих пір, допоки  збільшуємо діаметр кола.
   
   Потім всі інші ряди в'яжемо по колу, залишаючи кількість петель у рядах незмінною.

   Вийде такий видовжений мішечок, який набиваємо синтепоном. Надалі плетемо по колу,  поступово у кожному ряду симетрично зменшуючи кількість петель. Наприкінці нитку обриваємо, закріплюємо і ховаємо. Таким чином ми зв'язали тулуб сови.

    Тепер із білих ниток петлями без накиду плетемо два невеликих диски - це очі птаха.
По центру білого кола ще пришиваємо навскіс чорну нитку.

 Готові очі прикріплюємо голкою з ниткою до виробу.
   
На голові вив'язуємо сові вушка. Закріплюємо  трохи збоку на голові нитку в колір  птаха і пров'язуємо ланцюг з повітряних петель, других ряд плетемо петлями без накиду. Нитку обриваємо і закріплюємо на іншому боці голови, плетемо сові друге вушко. Голкою з ниткою в тон птаха надаємо потрібну форму вушкам сови.

   Далі підбираємо колір і фактуру ниток,  аби сплести гачком петлями без накиду два кола для крилець сови.  Пришиваємо їх до іграшки.
   
   Дзьоб плетемо жовтими нитками з двох напівкружечків, які пришиваємо між очима птаха.
   
Тепер ще можна вив'язати ланцюжок із повітряних петель, який  пришиваємо до голови сови, щоб  іграшку можна було повісити на ялинку чи в салон авто, аби  сова - символ мудрості  -вказувала нам правильний і безпечний шлях.

Усім натхнення!

Немає коментарів:

Дописати коментар